FAQ

Czy trzeba być w liceum o profilu informatycznym?

Absolutnie nie! Na naszych zajęciach staramy się zawsze dopasować poziom trudności do umiejętności. Zaczynamy od zagadnień najprostszych, stopniowo wprowadzając kolejne - trudniejsze i bardziej skomplikowane. Poradzi tu sobie każdy, kto ma ambicje i chęci do nauki - niezależnie od wiedzy na początku.

Ile lekcji jest potrzebnych aby przygotować się do matury z informatyki?

Program lekcji jest stworzony tak, aby każdy mógł przygotować się z naszą pomocą w 6-12 miesięcy. Na całkowity czas wpływa również wiele czynników, takich jak ilość przerobionego materiału w szkole, czas który uczeń może poświecić na zadania domowe, ogólne predyspozycje do nauk ścisłych, w tym programowania.

Czy za lekcje płaci się z góry? Np. za cały semestr?

Nie, płatność następuje na koniec każdego miesiąca - tylko za te lekcje, które się odbyły. Nie pobieramy opłaty za odwołanie lub przełożenie zajęć. Dodatkowo za nasze usługi wystawiamy faktury VAT.

Mieszkam w małym mieście. W jaki sposób mogę brać udział w zajęciach?

Żeby móc wziąć udział w lekcji, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Do prowadzenia zajęć używamy komunikatora Discord i pracujemy z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Czy do prowadzenia zajęć będzie wykorzystywany jakiś podręcznik?

Nie, na zajęciach korzystamy z materiałów udostępnianych przez CKE oraz naszych poradników i ćwiczeń. Jeżeli nadal komuś bardzo zależy na podręczniku, to polecamy: „Informatyka na czasie - Zakres rozszerzony”, wydawnictwa Nowa Era. Jednak jego wadą jest to, że wszystkie algorytmy zapisane są tylko w języku C++.

Zwiń

Maturzyści / Szkoły średnie

Przepis na 100% z Matury z Informatyki?
Lekcje indywidualne!

Grafika przedstawiająca zajęcia indywidualne jeden do jeden

Z naszych doświadczeń wynika, że, w przypadku maturzystów, najlepiej sprawdzają się lekcje prowadzone indywidualnie. W rezultacie 100% czasu lekcji jesteśmy w stanie poświęcić na pracę nad zagadnieniami, które faktycznie sprawiają uczniowi problem, a pomijamy te, które są już dla niego jasne. Na takich lekcjach nie ma miejsca na nudę czy brak koncentracji!

Jednak doświadczenie nauczyło nas również tego, że nie da się przygotować do matury bez opracowanego planu.

Brak planu = chaotyczna nauka i strata czasu


Grafika przedstawiająca listę realizowanych etapów

Podczas każdych zajęć przerabiamy kolejne tematy z zakresu maturalnego, a po lekcji uczeń otrzymuje paczki zadań domowych, których celem jest utrwalenie nowo poznanej wiedzy.
PROGRAM KURSU MATURALNEGO

Python / C++
Excel Access SQL Matura 2024 Matura składa się z dwóch głównych części:
 1. Analiza danych przy pomocy Excela, Accessa + Zapytania SQL (40% oceny maturalnej)
 2. Algorytmy i programowanie (60% oceny maturalnej)
Aby umożliwić naszym uczniom jak najlepsze przyswojenie informacji, podzieliliśmy program nauki na 4 bazowe etapy oraz wyznaczyliśmy główne zagadnienia do opanowania w ramach każdego z nich. Wraz z korepetytorem dopasujesz poniższy plan do swoich potrzeb i aktualnego stanu wiedzy. Sprawdź także: Olimpiada informatyczna liceum

EXCEL

Etap I (1 - 2 miesiące)
Znajomość Excela potrzebna jest nie tylko do rozwiązywania typowych zadań stworzonych pod arkusz kalkulacyjny – pozwala też weryfikować wyniki zadań z programowania oraz z baz danych. Praca z nim rozwija myślenie algorytmiczne. Z tego powodu naukę zaczynamy zazwyczaj od zaznajomienia się właśnie z tym narzędziem.
 • formuły
 • narzędzia do analizy danych
 • symulacje
 • trening na wybranych zadaniach maturalnych
Po tym etapie postęp w nauce to 20%

PROGRAMOWANIE

podstawy

Etap II (2 - 3 miesiące)
Dla wielu uczniów programowanie jest najtrudniejszym etapem nauki do matury, dlatego rozpoczynamy naukę podstawowych zagadnień w 2. etapie.
 • zmienne i struktury danych, w tym listy jednowymiarowe
 • sterowanie programami (instrukcje warunkowe oraz pętle)
 • pętle zagnieżdżone
 • podstawowe algorytmy, np. obliczanie sumy cyfr
 • trening na wybranych zadaniach maturalnych
Po tym etapie postęp w nauce to 50%

ACCESS + SQL

Etap III (1 - 2 miesiące)
Access jest stałym elementem matury z informatyki, a od 2023r. należy dodatkowo umieć pisać własne zapytania w języku SQL. Dla większości uczniów jest to jeden z najprostszych działów.
 • projektowanie baz danych
 • koncept relacyjnej bazy danych
 • tworzenie kwerend
 • pisanie zapytań z wykorzystaniem języka SQL
 • trening na wybranych zadaniach maturalnych
Po tym etapie postęp w nauce to 70%

PROGRAMOWANIE

zaawansowane

Etap IV (2 - 3 miesiące)
Po krótkiej przerwie od programowania wracamy z nowymi siłami i uczymy najtrudniejszych algorytmów, które mogą pojawić się na maturze. Dodatkowo wchodzimy w zagadnienia teoretyczne i powtarzamy zdobytą do tej pory wiedzę.
 • zaawansowane algorytmy np. Szyfr Cezara, Sito Eratostenesa
 • listy wielowymiarowe
 • nauka pisania w pseudokodzie
 • analiza algorytmów
 • konwersja pomiędzy systemami liczbowymi
 • zagadnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa
 • ogólne zagadnienia teoretyczne, takie jak: charakterystyka grafik komputerowych (w tym grafika wektorowa i rastrowa), metody kompresji, szyfrowania itd.
 • trening na wybranych zadaniach maturalnych
Po tym etapie postęp w nauce to 100%

Jak wygląda nasze spotkanie?

Obrazek pokazuje jak wyglądają korepetycje

Zajęcia w formie online

Podczas pierwszych zajęć ocenię Twoje umiejętności i dobiorę najodpowiedniejszy dla Ciebie efektywny system nauki. Dostaniesz ode mnie szczegółowy, indywidualnie przygotowany plan opisujący nasze zajęcia miesiąc po miesiącu. Żeby móc wziąć udział w lekcji, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Do prowadzenia zajęć korzystamy z oprogramowania Discord oraz Whiteboard lub OneNote.

Komunikacja

Niezbędny będzie również mikrofon, np. taki ze słuchawek. Przed pierwszym spotkaniem można umówić się z korepetytorem na sprawdzenie sprzętu, aby na lekcji nie rozpraszały Cię już żadne problemy techniczne.

Kamerka internetowa nie będzie Ci potrzebna, pracujemy z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu, więc to na tym będziesz skupiać swoją uwagę.

Obrazek pokazuje jak wyglądają korepetycje

  Napisz do nas

  Lub zadzwoń teraz