FAQ

Czy trzeba być w liceum o profilu informatycznym?

Absolutnie nie! Na naszych zajęciach staramy się zawsze dopasować poziom trudności do umiejętności. Zaczynamy od zagadnień najprostszych, stopniowo wprowadzając kolejne - trudniejsze i bardziej skomplikowane. Poradzi tu sobie każdy, kto ma ambicje i chęci do nauki - niezależnie od wiedzy na początku.

Ile lekcji jest potrzebnych aby przygotować się do matury z informatyki?

Program lekcji jest stworzony tak, aby każdy mógł przygotować się z naszą pomocą w 6-12 miesięcy. Na całkowity czas wpływa również wiele czynników, takich jak ilość przerobionego materiału w szkole, czas który uczeń może poświecić na zadania domowe, ogólne predyspozycje do nauk ścisłych, w tym programowania.

Czy za lekcje płaci się z góry? Np. za cały semestr?

Nie, płatność następuje na koniec każdego miesiąca - tylko za te lekcje, które się odbyły. Nie pobieramy opłaty za odwołanie lub przełożenie zajęć. Dodatkowo za nasze usługi wystawiamy faktury VAT.

Mieszkam w małym mieście. W jaki sposób mogę brać udział w zajęciach?

Żeby móc wziąć udział w lekcji, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Do prowadzenia zajęć używamy komunikatora Discord i pracujemy z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Czy do prowadzenia zajęć będzie wykorzystywany jakiś podręcznik?

Nie, na zajęciach korzystamy z materiałów udostępnianych przez CKE oraz naszych poradników i ćwiczeń. Jeżeli nadal komuś bardzo zależy na podręczniku, to polecamy: „Informatyka na czasie - Zakres rozszerzony”, wydawnictwa Nowa Era. Jednak jego wadą jest to, że wszystkie algorytmy zapisane są tylko w języku C++.

Zwiń

Olimpiada informatyczna juniorów

Szukasz korepetycji online dla swojego dziecka przygotowujących do Olimpiady Informatycznej Juniorów? Doskonale wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie nauki do tego prestiżowego konkursu! Oferujemy indywidualne, wartościowe i praktyczne zajęcia, które są w pełni dostosowane do potrzeb uczniów (odpowiednio spersonalizowane), dzięki czemu charakteryzują się wysokim poziomem efektywności – z radością patrzymy, jak nasi podopieczni osiągają sukcesy!

Olimpiada informatyczna szkoła podstawowa

Olimpiada Informatyczna Juniorów to doskonała okazja dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, aby dobrze rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i dostać się do dowolnej, wymarzonej szkoły średniej w Polsce! Zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności podczas przygotowań, jak również rozwijanie myślenia analitycznego przyda się też w dalszej edukacji. Można to potraktować jako stawianie pierwszych, poważnych kroków na drodze do kariery informatyka/programisty – jednego z najbardziej atrakcyjnych zawodów na obecnym rynku pracy. Olimpiada Informatyczna Juniorów to również doskonała podstawa do nauki na licealną Olimpiadę, która gwarantuje rekrutację na najbardziej prestiżowe uczelnie i kierunki ścisłe studiów w Polsce. 

Przygotowanie do olimpiady informatycznej w itkorepetycje

Interesuje Cię kompleksowe przygotowanie do Olimpiady Informatycznej Juniorów? Zgłoś się do nas za pomocą formularza na stronie lub po prostu zadzwoń. Zapisz się lub swoje dziecko na prywatne zajęcia online, które dopasowujemy indywidualnie do oczekiwań i możliwości (poziomu wiedzy). Dobierając materiał nauczania bazujemy na własnym doświadczeniu w przygotowaniu do konkursów i nie tylko, a czas trwania zajęć dobieramy zależnie od potrzeb i planów kursantów.

Wypracowaliśmy odpowiednią technikę nauczania, która opiera się na rozwiązywaniu praktycznych problemów i rozwijaniu umiejętności samodzielnego myślenia. W trakcie zajęć zawsze zaczynamy od zrozumienia istoty problemu, następnie, zamiast dostarczać gotowych schematów, wspólnie dochodzimy do znalezienia rozwiązania. Postępy sprawdzamy na bieżąco. Oferujemy ciągły kontakt z prowadzącym – możesz zadawać dowolną liczbę pytań w dogodnej chwili. Zaufaj naszemu doświadczeniu!

W trakcie zajęć przerabiamy ze swoimi kursantami m.in.:


Odkryj pasję do programowania. W czasie tej podróży pokonasz szczyty, spotkasz niesamowitych ludzi, ale będzie Cię to również kosztowało trochę wysiłku! Jednak wiedza w przyszłości na pewno zaprocentuje, a każde rozwiązane zadanie czy przejście etapu Olimpiady wynagrodzą stokrotnie ten wysiłek! Nadaj swoim działaniom cel. Dziś nauka, jutro Olimpiada Informatyczna Juniorów, w przyszłości ciekawa praca. Uwierz, że możesz. Niech każde zrobione zadanie będzie wielką radością. 

Sprawdź także: Korepetycje z informatyki

Olimpiada Informatyczna Juniorów – FAQ

Olimpiada Informatyczna Juniorów – czym jest? 

Jest to coroczny, prestiżowy konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, który ma na celu rozwijanie umiejętności programistycznych i algorytmicznych u młodych osób. Olimpiada składa się z trzech etapów. W każdym z nich pojawia się nowa seria zadań, wymagających logicznego myślenia, kreatywności oraz umiejętności programistycznych.

Olimpiada Informatyczna Juniorów – jak wyglądają poszczególne etapy? 

Pierwszy etap składa się z dwóch części: testu wiedzy (przeprowadzony w szkole) i zadań programistycznych (4-6 zadań na platformie SIO2). Test sprawdza podstawowe umiejętności programistyczne i algorytmiczne uczestników. Pytania testowe (dot. C++ lub Python – w zależności od wyboru) są dwojakiego typu: otwarte (odpowiedzią jest liczba lub pojedyncze słowo) oraz pytania zamknięte (wielokrotnego wyboru). Zadania programistyczne polegają na samodzielnym rozwiązaniu problemów programistycznych w wybranym języku programowania (C++ lub Python). Czas trwania ok. miesiąca, a rozwiązania są sprawdzane automatycznie na bieżąco przez platformę. 

Drugi etap to sesja próbna, która ma na celu sprawdzenie, czy wszystko działa poprawnie i sesja właściwa, która trwa 4 godziny, gdzie trzeba zmierzyć się z dwoma, trzema lub czterema zadaniami, których format jest identyczny jak zadań programistycznych 1 etapu. Do zawodów III stopnia awansuje pomiędzy 60 a 110 najlepszych uczestników. Żeby dostać się do finału niezbędna jest znajomość algorytmiki oraz umiejętność kreatywnego myślenia.

Konkurs w trzecim etapie formatem przypomina zawody II stopnia, z tą różnicą, że będą dwa dni właściwych zawodów. Każdy uczestnik etapu otrzymuje tytuł finalisty. Aby uzyskać maksymalną liczbę punktów za zadanie program musi działać nie tylko poprawnie, ale również szybko.

Olimpiada Informatyczna Juniorów – jakie daje korzyści?

Każdy finalista i laureat Olimpiady Informatycznej Juniorów ma wolny wstęp do dowolnej szkoły ponadpodstawowej (z pominięciem standardowego procesu rekrutacji) oraz ocenę celującą z informatyki. Najlepsi laureaci uczestniczą w obozie naukowym (organizowanym przez komitet główny olimpiady) i reprezentują Polskę w konkursie międzynarodowym. Ponadto czekają cenne nagrody rzeczowe i finansowe. 

Olimpiada Informatyczna Juniorów – jak się przygotować?

Przygotowanie do Olimpiady Informatycznej Juniorów wymaga przede wszystkim opanowania jednego z języków programowania (C++ lub Python). Ważna jest wiedza z algorytmiki oraz rozwiązywanie zadań z zeszłych edycji konkursów. Oczywiście bez odpowiedniej motywacji oraz systematyczności się nie obejdzie! Wygranie olimpiady to nie lada wyzwanie i wymagająca praca, do której niezbędni są najlepsi nauczyciele.

    Napisz do nas

    Lub zadzwoń teraz