FAQ

Czy trzeba być w liceum o profilu informatycznym?

Absolutnie nie! Na naszych zajęciach staramy się zawsze dopasować poziom trudności do umiejętności. Zaczynamy od zagadnień najprostszych, stopniowo wprowadzając kolejne - trudniejsze i bardziej skomplikowane. Poradzi tu sobie każdy, kto ma ambicje i chęci do nauki - niezależnie od wiedzy na początku.

Ile lekcji jest potrzebnych aby przygotować się do matury z informatyki?

Program lekcji jest stworzony tak, aby każdy mógł przygotować się z naszą pomocą w 6-12 miesięcy. Na całkowity czas wpływa również wiele czynników, takich jak ilość przerobionego materiału w szkole, czas który uczeń może poświecić na zadania domowe, ogólne predyspozycje do nauk ścisłych, w tym programowania.

Czy za lekcje płaci się z góry? Np. za cały semestr?

Nie, płatność następuje na koniec każdego miesiąca - tylko za te lekcje, które się odbyły. Nie pobieramy opłaty za odwołanie lub przełożenie zajęć. Dodatkowo za nasze usługi wystawiamy faktury VAT.

Mieszkam w małym mieście. W jaki sposób mogę brać udział w zajęciach?

Żeby móc wziąć udział w lekcji, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Do prowadzenia zajęć używamy komunikatora Discord i pracujemy z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Czy do prowadzenia zajęć będzie wykorzystywany jakiś podręcznik?

Nie, na zajęciach korzystamy z materiałów udostępnianych przez CKE oraz naszych poradników i ćwiczeń. Jeżeli nadal komuś bardzo zależy na podręczniku, to polecamy: „Informatyka na czasie - Zakres rozszerzony”, wydawnictwa Nowa Era. Jednak jego wadą jest to, że wszystkie algorytmy zapisane są tylko w języku C++.

Zwiń

Olimpiada informatyczna liceum

Olimpiada Informatyczna (liceum) to ogólnopolski konkurs programistyczny skierowany do uczniów szkół średnich. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań informatycznych oraz identyfikacja i rozwój młodych talentów w dziedzinie informatyki. Ma za zadanie sprawdzić, jak kreatywnie uczestnik jest w stanie podejść do postawionych problemów algorytmiczno – programistycznych. Przygotuj się do Olimpiady Informatycznej na indywidualnych zajęciach z IT Korepetycje. Rozwiń swoje umiejętności by osiągnąć mistrzostwo! 

Olimpiada informatyczna liceum

Aby osiągnąć sukces w Olimpiadzie z informatyki od uczestników wymaga się 3 rzeczy. Przede wszystkim znajomości algorytmów, struktur danych, trików algorytmicznych. Przełożyć się na to może oczywiście liczba rozwiązanych zadań, z których można czerpać wiedzę. Po drugie, programowanie – chodzi o umiejętność zaimplementowania własnych pomysłów w sposób szybki i poprawny, w tym łatwy do debugowania. Po trzecie ważne jest analityczne myślenie, czyli umiejętność analizowania problemów oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy do ich rozwiązywania. Autorzy olimpiady najczęściej starają się przygotować zadania nieszablonowo. Osoby przygotowujące się do Olimpiady z informatyki często zapominają o doskonaleniu ostatniej umiejętności, a to właśnie ona w znacznym stopniu decyduje o ostatecznym rozstrzygnięciu zawodów. 

Olimpiada z informatyki liceum wymaga wiedzy znacznie wykraczającej poza standardowy program nauczania. Nie jesteś pewien czy zajęcia i sama Olimpiada Informatyczna to coś dla Ciebie i nadal się wahasz? Skontaktuj się z nami i weź udział w pierwszych zajęciach na próbę.

Olimpiada informatyczna liceum – przygotuj się z nami! 

Interesuje Cię Olimpiada z informatyki i kompleksowe przygotowanie do niej? Dzięki nowoczesnej formie nauki docieramy z naszymi korepetycjami do osób z całej Polski – już dziś możesz dołączyć do grona zadowolonych uczniów, którzy osiągnęli z nami sukces! Skontaktuj się z nami i nie czekaj – Olimpiada z informatyki jest w Twoim zasięgu!

Przez lata wypracowaliśmy odpowiednią technikę nauczania, która opiera się na rozwiązywaniu praktycznych problemów i rozwijaniu umiejętności samodzielnego, analitycznego myślenia. W trakcie zajęć zawsze zaczynamy od zrozumienia istoty problemu, a następnie, zamiast dostarczać gotowych schematów, wspólnie dochodzimy do znalezienia rozwiązania. 

Doskonale wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie nauki do tego prestiżowego konkursu!  W przystępny sposób zapoznasz się ze wszystkimi zagadnieniami olimpijskimi! Oferujemy indywidualne, wartościowe i praktyczne zajęcia, które są w pełni dostosowane do potrzeb uczniów (odpowiednio spersonalizowane), dzięki czemu charakteryzują się wysokim poziomem efektywności – z radością patrzymy, jak nasi podopieczni osiągają sukcesy!

Dziś nauka, jutro Olimpiada Informatyczna, w przyszłości ciekawa praca. Uwierz, że możesz. Niech każde zrobione zadanie będzie wielką radością. Odkryj pasję do programowania! 

Zobacz także: Korepetycje Informatyka

Olimpiada z informatyki liceum – FAQ

Olimpiada Informatyczna liceum – jak wygląda?

Olimpiada Informatyczna liceum składa się z 3 etapów. Pierwszy z nich (wstępny) odbywa się w październiku i/lub listopadzie zdalnie, przez Internet i trwa około 4 tygodnie. Polega na rozwiązaniu zestawu problemów algorytmicznych. Uczestnicy przesyłają rozwiązania, które są następnie oceniane przez automatyczne systemy oceny. Do kolejnego etapu (okręgowego) przechodzi ok. 350-400 osób z całej Polski. 

Drugi etap odbywa się już stacjonarnie w okolicach lutego, w laboratoriach komputerowych szkół lub uniwersytetów. Etap trwa 2 dni – 4 zadania podczas dwóch 5-godzinnych sesji. Zawody odbywają się w 8 okręgach w całej Polsce. Do zawodów III stopnia kwalifikuje się około 80 osób z najlepszy wynikiem.

Trzeci etap to zawody centralne na poziomie krajowym, które odbywają się na przełomie marca i kwietnia. Dwudniowy finał odbywa się w jednym miejscu – po 5 godzin i 3 zadania każdego dnia. Zadania wymagają zaawansowanej wiedzy z zakresu algorytmów i struktur danych. Około połowa uczestników z najwyższą liczbą punktów uzyskuje tytuł laureata Olimpiady Informatycznej.

Olimpiada informatyka liceum – jakie daje korzyści?

Finaliści Olimpiady Informatycznej otrzymują maksymalną liczbę punktów z matury z informatyki oraz mają wolny lub ułatwiony wstęp na większość kierunków studiów ścisłych na uczelniach wyższych w Polsce (finalistą jest każdy, kto dostał się do III etapu). Oprócz tego mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najlepsi uczestnicy mają możliwość zmierzyć się w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej. Co ciekawe, Polska ma więcej medali niż USA, a jesteśmy tylko za Chinami i Rosją! 

Olimpiada z informatyki liceum – jak się przygotować?Przygotowanie do Olimpiady z informatyki dla liceum wymaga przede wszystkim perfekcyjnego opanowania jednego z języków programowania (C++ lub Python). Ważna jest wiedza z algorytmiki oraz rozwiązywanie zadań z zeszłych edycji konkursów. Oczywiście bez odpowiedniej motywacji oraz systematyczności się nie obejdzie! Więcej szczegółowych informacji i zasobów uczniowie mogą znaleźć na oficjalnej stronie Olimpiady Informatycznej – https://oi.edu.pl/

    Napisz do nas

    Lub zadzwoń teraz