FAQ

Czy trzeba być w liceum o profilu informatycznym?

Absolutnie nie! Na naszych zajęciach staramy się zawsze dopasować poziom trudności do umiejętności. Zaczynamy od zagadnień najprostszych, stopniowo wprowadzając kolejne - trudniejsze i bardziej skomplikowane. Poradzi tu sobie każdy, kto ma ambicje i chęci do nauki - niezależnie od wiedzy na początku.

Ile lekcji jest potrzebnych aby przygotować się do matury z informatyki?

Program lekcji jest stworzony tak, aby każdy mógł przygotować się z naszą pomocą w 6-12 miesięcy. Na całkowity czas wpływa również wiele czynników, takich jak ilość przerobionego materiału w szkole, czas który uczeń może poświecić na zadania domowe, ogólne predyspozycje do nauk ścisłych, w tym programowania.

Czy za lekcje płaci się z góry? Np. za cały semestr?

Nie, płatność następuje na koniec każdego miesiąca - tylko za te lekcje, które się odbyły. Nie pobieramy opłaty za odwołanie lub przełożenie zajęć. Dodatkowo za nasze usługi wystawiamy faktury VAT.

Mieszkam w małym mieście. W jaki sposób mogę brać udział w zajęciach?

Żeby móc wziąć udział w lekcji, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Do prowadzenia zajęć używamy komunikatora Discord i pracujemy z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Czy do prowadzenia zajęć będzie wykorzystywany jakiś podręcznik?

Nie, na zajęciach korzystamy z materiałów udostępnianych przez CKE oraz naszych poradników i ćwiczeń. Jeżeli nadal komuś bardzo zależy na podręczniku, to polecamy: „Informatyka na czasie - Zakres rozszerzony”, wydawnictwa Nowa Era. Jednak jego wadą jest to, że wszystkie algorytmy zapisane są tylko w języku C++.

Zwiń
Dla szkół podstawowych

Podstawy programowania C++ dla dzieci

Programowanie to nie tylko umiejętność techniczna, ale przede wszystkim sposób myślenia i rozwiązywania problemów. Od wielu lat w rankingach najpopularniejszych języków programowania przodują Java, JavaScript, Python i właśnie C++. Język programowania C++ ma najdłuższą historię spośród wymienionych powyżej, a po wielu latach spędzonych w zapomnieniu powraca do łask w wielkim stylu. Powstał prawie 4 dekady temu, a nadal uważany jest za niezastąpiony i na bieżąco aktualizowany. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczą się wydajność i niskie zużycie zasobów. Niewątpliwie warto go poznać, ponieważ uczy wielu mechanizmów, które przydają się również w pracy z innymi językami programowania. Zapraszamy na lekcje online “programowanie c++ podstawy dla dzieci i młodzieży” w IT Korepetycje! 

Podstawy programowania C++ dla dzieci i młodzieży

Czy język programowania C++ jest dobrym wyborem na początku przygody z programowaniem? Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak wśród najmłodszych adeptów programowania najczęściej wykorzystywany jest Scratch czy Python, natomiast C++ wdrażany jest nieco później, gdy dziecko zna już pierwsze zagadnienia dotyczące programowania. Język C++ jest językiem dosyć skomplikowanym, jeżeli chodzi o próg wejścia. Początek nauki w tym języku jest raczej dedykowany starszym dzieciom lub takim, które choć trochę rozumieją ideę kodowania. Rekomendujemy powyższą ścieżkę nauki, jednak nie oznacza to że C++ nie nadaje się do nauki w pierwszej kolejności. 

Język C++ to podstawa programistyczna, którą warto znać niezależnie od tego, czy chce się programować w tym, czy innym języku. Również dzieci, które nie miały wcześniej do czynienia z programowaniem, zdecydowanie są w stanie przyswoić podstawy programowania C++. Wystarczy odpowiednie podejście do nauki, które w IT Korepetycje doskonale znamy! Zbyt duży natłok nowych wiadomości może nie tylko utrudnić ich zrozumienie, lecz również zniechęcić młodą osobę do dalszej nauki. Nauka C++ dla dziecka powinna kojarzyć się bardziej z przyjemnością i zabawą niż ze żmudnym wykuwaniem teorii. Interesuje Cię  kurs programowania c++ online dla dziecka? Odezwij się po szczegóły

Podstawy programowania C++ dla dzieci i młodzieży – dlaczego warto? 

Nauka programowania C++ od podstaw dla dzieci i młodzieży oferuje wiele korzyści. Wśród nich można wymienić: 

Uniwersalność tego języka jest nie do pobicia. C++ cały czas jest aktualizowany, posiada wielkie społeczności profesjonalistów, które wspomagają jego działanie w kolejnych środowiskach.

Programowanie C++ podstawy dla dzieci i młodzieży – jak zacząć? 

Zaczynając naukę podstawy programowania C++ dla dzieci, warto podejść do tego w odpowiedni sposób. Oto kilka kroków, które mogą pomóc:

Kurs programowania C++ online dla dzieci i młodzieży to jedna z naszych specjalności!

Podstawy programowania C++ – jak wyglądają zajęcia w IT Korepetycje? 

Podstawowy kurs programowania C++ online dla dzieci i młodzieży to pełnowymiarowa nauka bez wychodzenia z domu. Proponujemy całkowicie zdalne zajęcia prowadzone na żywo przez programistów.Główną ideą szkoleń jest wprowadzenie ogólnych zasad programowania oraz wstępne poznanie składni języka. Podstawowy kurs programowania C++ online dla dzieci i młodzieży, rozpoczyna się od wdrożenia podstawowych pojęć, takich jak wejście, wyjście, zmienna czy stała. Po opanowaniu elementarnych zagadnień dołączane są pętle, operacje na liczbach, tablicach czy obsługa napisów.

Warto dodać, że nauka programowania C++ od podstaw dla dzieci i młodzieży w IT Korepetycje jest w pełni dostosowana do ich rozwoju. Podczas ćwiczeń nie wprowadza się rozbudowanych problemów czy pojęć, które znacznie przekraczają aktualny poziom wiedzy. W trakcie nauki chodzi bardziej o to, by uczeń zapoznał się z ideą programowania, a niekoniecznie o to, by już po takim szkoleniu potrafił tworzyć skomplikowane algorytmy.

Kurs programowania C++ online dla dzieci to doskonała alternatywa dla zajęć stacjonarnych. Niezależnie od miejsca zamieszkania można uczyć się kodowania, korzystając z wiedzy, entuzjazmu i pełnego wsparcia zawodowego programisty. Nauka programowania online eliminuje konieczność dojazdów, które bywają uciążliwe.

Zobacz także: Informatyka dla dzieci oraz Python dla dzieci

Programowanie C++ kurs online dla dzieci – zapraszamy! 

Jeśli obserwujesz, że Twoje dziecko opowiada o programowaniu z niesłabnącym zainteresowaniem, jest to dobry moment na znalezienie atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych! Odezwij się więc i zapisz swoje dziecko na wartościowe zajęcia online “Podstawy programowania C++”. W IT Korepetycje każde dziecko otrzymuje szansę nauki we własnym tempie i zgodnie z poziomem swoich umiejętności. Programowanie c++ kurs online 

Jak wygląda nasze spotkanie?

Żeby zapisać się na nasze zajęcia z informatyki dla dzieci online, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Korzystamy ze znanego i lubianego komunikatora Discord, a także Whiteboard lub OneNote, z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Komunikacja

Niezbędny będzie również mikrofon, np. taki ze słuchawek.

Podczas pierwszych zajęć oceniamy umiejętności i dobieramy najodpowiedniejszy, efektywny system nauki. 

    Napisz do nas

    Lub zadzwoń teraz