FAQ

Czy trzeba być w liceum o profilu informatycznym?

Absolutnie nie! Na naszych zajęciach staramy się zawsze dopasować poziom trudności do umiejętności. Zaczynamy od zagadnień najprostszych, stopniowo wprowadzając kolejne - trudniejsze i bardziej skomplikowane. Poradzi tu sobie każdy, kto ma ambicje i chęci do nauki - niezależnie od wiedzy na początku.

Ile lekcji jest potrzebnych aby przygotować się do matury z informatyki?

Program lekcji jest stworzony tak, aby każdy mógł przygotować się z naszą pomocą w 6-12 miesięcy. Na całkowity czas wpływa również wiele czynników, takich jak ilość przerobionego materiału w szkole, czas który uczeń może poświecić na zadania domowe, ogólne predyspozycje do nauk ścisłych, w tym programowania.

Czy za lekcje płaci się z góry? Np. za cały semestr?

Nie, płatność następuje na koniec każdego miesiąca - tylko za te lekcje, które się odbyły. Nie pobieramy opłaty za odwołanie lub przełożenie zajęć. Dodatkowo za nasze usługi wystawiamy faktury VAT.

Mieszkam w małym mieście. W jaki sposób mogę brać udział w zajęciach?

Żeby móc wziąć udział w lekcji, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Do prowadzenia zajęć używamy komunikatora Discord i pracujemy z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Czy do prowadzenia zajęć będzie wykorzystywany jakiś podręcznik?

Nie, na zajęciach korzystamy z materiałów udostępnianych przez CKE oraz naszych poradników i ćwiczeń. Jeżeli nadal komuś bardzo zależy na podręczniku, to polecamy: „Informatyka na czasie - Zakres rozszerzony”, wydawnictwa Nowa Era. Jednak jego wadą jest to, że wszystkie algorytmy zapisane są tylko w języku C++.

Zwiń
Dla szkół podstawowych

Python dla dzieci

Kodowanie to supermoc, którą możesz dać swojemu dziecku. Wystarczy, że zapiszesz je na indywidualne zajęcia Python dla dzieci online. Otworzysz wówczas drzwi nieograniczonych możliwości, a przy tym być może zapewnisz bezpieczną przyszłość!  Nauka programowania w języku Python może być doskonałą zabawą i edukacyjnym doświadczeniem. Rozwija umiejętności logicznego myślenia, kreatywność i zdolność rozwiązywania problemów. Zapisz dziecko do IT Korepetycje na zajęcia Python dla dzieci online!  

Język programowania Python – dla dzieci to dobry wybór! 

‌Podchodząc do nauki programowania w języku Python nie trzeba godzinami uczyć się trudnej składni czy skomplikowanych elementów konstrukcyjnych. Komendy pisane są w języku angielskim – kod jest czytelny, zrozumiały, zwięzły i przejrzysty. Ponadto, jest to projekt typu open source, więc jest nieustannie doskonalony. Dzięki dostępności obszernych bibliotek programowanie w Python jest szybkie, a więc wydajne. ‌Programowanie w Python nie sprawia dzieciom problemu, nie powoduje frustracji czy zniechęcenia, które mogłyby być przyczyną rezygnacji z programistycznej przygody. 

Język programowania Python działa na większości systemów operacyjnych (Windows, Linux, MacOS), a wykorzystać go można na szeroką skalę – do gier komputerowych, skryptów, serwisów internetowych, interfejsów aplikacji, analizy danych czy podczas konfiguracji serwerów. Jest wykorzystywany na ogromną skalę – zarówno przez gigantów technologicznych, jak i przez średnie czy małe firmy, a także niewielkie, lokalne przedsiębiorstwa. To więc język programowania dla każdego, a zapotrzebowanie na jego znajomość będzie tylko rosnąć. 

Programowanie Python dla dzieci z podstawową wiedzą 

‌Do nauki programowania w Python konieczna jest umiejętność czytania i pisania. Znajomość języka angielskiego jest przydatna, natomiast nie konieczna. ‌Dobrze, jeśli młody adept Python ma już podstawową wiedzę programistyczną i zna kluczowe zasady programowania, mechanizmy działania programów czy gier, schematy ich tworzenia, języki wizualne (np. Scratch) i środowiska programistyczne (np. MakeCode). ‌Przygodę z Pythonem rozpocząć można już nawet około 10. roku życia! 

Programowanie Python dla dzieci – dlaczego warto? 

Dzięki znajomości programowania można porozumieć się z komputerem i poprosić go o niemal wszystko! Ponieważ technologia przenika każdy aspekt naszego życia, programowanie wyposaża dziecko w narzędzia do lepszego zrozumienia i kształtowania świata, w którym żyje! Dodatkowo, możliwość zrealizowania własnych pomysłów i kreatywnych, indywidualnych projektów dodaje dzieciom skrzydeł, motywuje do samodoskonalenia, treningu i regularnego pogłębienia wiedzy.

Nie prześpij okazji na to, aby Twoje Dziecko zdobyło kluczową przewagę nad rówieśnikami! Zapisz swoją pociechę na zajęcia programowania Python dla dzieci online. 

Programowanie Python dla dzieci online z IT Korepetycje

Zobacz także: Korepetycje Informatyka oraz Informatyka dla dzieci

Python dla dzieci online – skontaktuj się z nami!

Jeśli interesują Cię wartościowe i praktyczne zajęcia online dla dzieci z programowania w Python, to nie trać czasu i skontaktuj się z nami już dziś – ustalimy w pełni indywidualny, dostosowany do potrzeb Twojego dziecka program nauczania!  
‌To doskonały język do zabawy z modyfikowaniem świata gier, tworzeniem nowych jego elementów, które następnie można wykorzystać podczas emocjonujących rozgrywek. Dzięki temu, że język ten jest stosunkowo prosty, przejrzysty i zwięzły, efekty pierwszych projektów zauważyć można bardzo szybko! Python dla dzieci to nie tylko inwestycja w przyszłe umiejętności zawodowe, ale także sposób na rozwijanie wszechstronnych kompetencji.

Jak wygląda nasze spotkanie?

Żeby zapisać się na nasze zajęcia z informatyki dla dzieci online, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Korzystamy ze znanego i lubianego komunikatora Discord, a także Whiteboard lub OneNote, z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Komunikacja

Niezbędny będzie również mikrofon, np. taki ze słuchawek.

Podczas pierwszych zajęć oceniamy umiejętności i dobieramy najodpowiedniejszy, efektywny system nauki. 

    Napisz do nas

    Lub zadzwoń teraz