FAQ

Czy trzeba być w liceum o profilu informatycznym?

Absolutnie nie! Na naszych zajęciach staramy się zawsze dopasować poziom trudności do umiejętności. Zaczynamy od zagadnień najprostszych, stopniowo wprowadzając kolejne - trudniejsze i bardziej skomplikowane. Poradzi tu sobie każdy, kto ma ambicje i chęci do nauki - niezależnie od wiedzy na początku.

Ile lekcji jest potrzebnych aby przygotować się do matury z informatyki?

Program lekcji jest stworzony tak, aby każdy mógł przygotować się z naszą pomocą w 6-12 miesięcy. Na całkowity czas wpływa również wiele czynników, takich jak ilość przerobionego materiału w szkole, czas który uczeń może poświecić na zadania domowe, ogólne predyspozycje do nauk ścisłych, w tym programowania.

Czy za lekcje płaci się z góry? Np. za cały semestr?

Nie, płatność następuje na koniec każdego miesiąca - tylko za te lekcje, które się odbyły. Nie pobieramy opłaty za odwołanie lub przełożenie zajęć. Dodatkowo za nasze usługi wystawiamy faktury VAT.

Mieszkam w małym mieście. W jaki sposób mogę brać udział w zajęciach?

Żeby móc wziąć udział w lekcji, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Do prowadzenia zajęć używamy komunikatora Discord i pracujemy z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Czy do prowadzenia zajęć będzie wykorzystywany jakiś podręcznik?

Nie, na zajęciach korzystamy z materiałów udostępnianych przez CKE oraz naszych poradników i ćwiczeń. Jeżeli nadal komuś bardzo zależy na podręczniku, to polecamy: „Informatyka na czasie - Zakres rozszerzony”, wydawnictwa Nowa Era. Jednak jego wadą jest to, że wszystkie algorytmy zapisane są tylko w języku C++.

Zwiń
Dla szkół podstawowych

Scratch dla dzieci

W ostatnich latach zauważalny jest wyraźny wzrost świadomości rodziców względem nauki programowania wśród najmłodszych. Nic dziwnego, ponieważ nauka programowania dla dzieci jest świetnym sposobem na rozwój, a w erze cyfryzacji umiejętność programowania staje się niezwykle cenną kompetencją. W trakcie nauki programowania dzieci mają możliwość nabywania kompetencji nie tylko analitycznych, ale także miękkich. Jeśli dzieci mogą się jednocześnie bawić i uczyć, to nie ma lepszego przepisu na zagospodarowanie ich wolnego czasu! Właśnie tu pojawia się Scratch, programowanie dla dzieci!  

Scratch dla dzieci

Język programowania dla dzieci scratch jest językiem programowania przedstawionym w formie wizualnej. Zaprojektowany został z myślą o najmłodszych. Jest wyjątkowo przyjazny dla początkujących – działa w przeglądarce internetowej. To popularna i bezpłatna platforma do nauki programowania. W języku scratch nie wpisuje się kolejno każdej komendy, ale układa gotową formułę za pośrednictwem barwnych bloków. Elementy języka Scratch mają kształt puzzli, których intuicyjne łączenie umożliwia tworzenie określonych obiektów. W ten sposób tworzony jest kod przypisany określonemu obiektowi, który za jego pomocą wykonuje określone czynności. 

Scratch programowanie dla dzieci – dlaczego warto? 

W Scratchu nie pisze się kodu tekstowego, a korzysta z klocków reprezentujących różne funkcje i polecenia. Klocki te można łączyć ze sobą w logiczne sekwencje, tworząc kod przypisany określonemu obiektowi. Programowanie w scratch dla dzieci jest niezwykle intuicyjne. Dzieci, nawet bez wcześniejszej wiedzy programistycznej, mogą tworzyć swoje projekty w sposób przystępny i zrozumiały. Badania pokazują, że taki sposób nauki, poprzez zestawienie obrazu i słowa, jest efektywniejszy i łatwiejszy do zapamiętania. Dziecko uczy się przez zabawę, dzięki czemu nie zniechęca się już na starcie i z zaciekawieniem pokonuje kolejne poziomy. 

Scratch to darmowe narzędzie, które można uruchomić na przeglądarce internetowej. Można utworzyć własne konto, w którym będą zapisywały się tworzone projekty, którymi można dzielić się z innymi użytkownikami, a także dyskutować o nich. 

Scratch programowanie dla dzieci – zalety 

Język programowania dla dzieci Scratch rozwija kreatywność, logiczne myślenie oraz umiejętności problem-solving. Uczy poszukiwania nowych rozwiązań, wyciągania wniosków z popełnionych błędów, wytrwałości oraz cierpliwości. Warto zauważyć, że powyższe kompetencje będą miały niebagatelny wpływ na każdą dziedzinę życia. Pozwolą na skuteczne radzenie sobie z problemami zarówno w środowisku zawodowym, jak i prywatnym.

Scratch dla dzieci – zajęcia online

Nauka programowania dla dzieci scratch online jest wygodna. Istnieje większa swoboda wyboru korepetytora, niezależnie od miejsca zamieszkania. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach w każdym, dogodnym dla siebie miejscu. Nie trzeba też tracić czasu na dojazdy do miejsca prowadzonych zajęć. Do odbycia lekcji potrzebny jest tylko i wyłącznie komputer, a takżę dostęp do Internetu. Następuje eliminacja niepotrzebnego stresu, który często towarzyszy zajęciom, przebiegającym w formie stacjonarnej.

w IT Korepetycje do przeprowadzenia zajęć używamy znanego i lubianego komunikatora Discord, a także Whiteboard lub OneNote, pracując z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu. Podczas pierwszych zajęć oceniamy umiejętności i dostosowujemy odpowiedni, efektywny system nauki do ucznia. Serdecznie polecamy Scratch dla dzieci! 

Zobacz także: Informatyka dla dzieci oraz Podstawy programowania C++

Scratch dla dzieci

Język programowania dla dzieci scratch może być pierwszym krokiem na ścieżce nauki programowania. Programowanie w scratch staje się zabawą, a dzieci mogą łatwo i szybko tworzyć autorskie gry, animacje i historie.

Dzieci można zachęcać do poznawania zagadnień informatycznych i programistycznych, nie tylko po to, aby miały łatwiejszy start w przyszłości, ale przede wszystkim po to, by poznały zasady działania gier i aplikacji, z których na co dzień korzystają. 

Serdecznie zachęcamy rodziców do wprowadzenia Scratch do edukacji swoich dzieci. Tak by mogły odkrywać fascynujący świat programowania!

Jak wygląda nasze spotkanie?

Żeby zapisać się na nasze zajęcia z informatyki dla dzieci online, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Korzystamy ze znanego i lubianego komunikatora Discord, a także Whiteboard lub OneNote, z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Komunikacja

Niezbędny będzie również mikrofon, np. taki ze słuchawek.

Podczas pierwszych zajęć oceniamy umiejętności i dobieramy najodpowiedniejszy, efektywny system nauki. 

    Napisz do nas

    Lub zadzwoń teraz