FAQ

Czy trzeba być w liceum o profilu informatycznym?

Absolutnie nie! Na naszych zajęciach staramy się zawsze dopasować poziom trudności do umiejętności. Zaczynamy od zagadnień najprostszych, stopniowo wprowadzając kolejne - trudniejsze i bardziej skomplikowane. Poradzi tu sobie każdy, kto ma ambicje i chęci do nauki - niezależnie od wiedzy na początku.

Ile lekcji jest potrzebnych aby przygotować się do matury z informatyki?

Program lekcji jest stworzony tak, aby każdy mógł przygotować się z naszą pomocą w 6-12 miesięcy. Na całkowity czas wpływa również wiele czynników, takich jak ilość przerobionego materiału w szkole, czas który uczeń może poświecić na zadania domowe, ogólne predyspozycje do nauk ścisłych, w tym programowania.

Czy za lekcje płaci się z góry? Np. za cały semestr?

Nie, płatność następuje na koniec każdego miesiąca - tylko za te lekcje, które się odbyły. Nie pobieramy opłaty za odwołanie lub przełożenie zajęć. Dodatkowo za nasze usługi wystawiamy faktury VAT.

Mieszkam w małym mieście. W jaki sposób mogę brać udział w zajęciach?

Żeby móc wziąć udział w lekcji, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Do prowadzenia zajęć używamy komunikatora Discord i pracujemy z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Czy do prowadzenia zajęć będzie wykorzystywany jakiś podręcznik?

Nie, na zajęciach korzystamy z materiałów udostępnianych przez CKE oraz naszych poradników i ćwiczeń. Jeżeli nadal komuś bardzo zależy na podręczniku, to polecamy: „Informatyka na czasie - Zakres rozszerzony”, wydawnictwa Nowa Era. Jednak jego wadą jest to, że wszystkie algorytmy zapisane są tylko w języku C++.

Zwiń
Dla szkół podstawowych

Informatyka dla dzieci

To najlepszy czas, by zacząć przygodę z informatyką. Ciekawość świata i łatwość przyswajania wiedzy u dzieci to cechy, które warto wykorzystać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym wieku nauka to nie tylko wiedza, ale też zabawa. Dla naszych najmłodszych uczniów przygotowaliśmy zajęcia, które swoją atrakcyjnością nie odbiegają od zajęć tanecznych, czy nawet piłki nożnej.

Trudno jest obecnie wskazać sferę życia, w której nie korzysta się z dostępnych rozwiązań technologicznych. Postępująca cyfryzacja wymaga od nas wszystkich orientacji w wirtualnej rzeczywistości. Osoby bez podstawowej znajomości informatyki, w niedalekiej przyszłości staną się współczesnymi analfabetami. Dobra znajomość obsługi komputera nie jest już dodatkowym atutem, a wymaganym standardem.

Szkoła podstawowa to najlepszy czas, by zacząć przygodę z informatyką. Ciekawość świata i łatwość przyswajania wiedzy u dzieci to cechy, które warto wykorzystać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że we wczesnym wieku nauka to nie tylko wiedza, ale też zabawa. Dla naszych najmłodszych uczniów przygotowaliśmy zajęcia, które swoją atrakcyjnością nie odbiegają od zajęć tanecznych. 

Zapisując swoją pociechę na zajęcia z informatyki dla dzieci w IT Korepetycje, nie tylko zapewnisz mu naukę programowania, ale pomożesz wypracować wiele kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu!

Sprawdź także: Olimpiada informatyczna dla Juniorów

Czy zajęcia z informatyki dla dzieci są dobrym pomysłem?

Chcąc nie chcąc, kontakt z technologią dzieci mają już bardzo wcześnie, a obsługi komputera czy smartfona uczą się już od najmłodszych lat. Internet czy wirtualna rzeczywistość nie są dla dzieci niczym nowym, a już na pewno nie „nową” technologią. 

Czy dodatkowe zajęcia z informatyki dla dzieci online są dobrym pomysłem? Już samo opanowanie podstaw z informatyki otwiera drogę do spektakularnych osiągnięć. Nauka programowania wpływa na rozwój kreatywności i umiejętność rozwiązywania problemów, które przydadzą się dziecku zarówno w przyszłości, jak i w szkole. ‌Poza kompetencjami typowo informatycznymi, dzieci rozwijają również inne – kreatywność, logiczne myślenie, rozwój wyobraźni, a także rozbudzają zamiłowanie do nauk ścisłych. Zajęcia ukierunkowują młodego człowieka na innowacyjne i interesujące drogi zawodowe, z perspektywami i możliwością rozwoju. Nauczanie informatyki w szkole w większości przypadków nie wystarczy. 

Nauka programowania sprawi, że Twoje dziecko będzie doskonale przygotowane do życia w cyfrowym świecie. Już dziś zapewnij mu dostęp do umiejętności, które będzie rozwijać w swoim tempie i w zakresie dopasowanym do wieku. 

Zajęcia z informatyki dla dzieci w ITkorepetycje  

Jeśli interesuje Cię informatyka dla dzieci, jesteś w dobrym miejscu! Prowadzone przez nas zajęcia z informatyki dla dzieci udowadniają, że informatyka i język programowania wcale nie musi być trudny! ‌Nacisk kładziemy na umiejętność analizy problemu oraz poszukiwania, testowania i wdrażania jego rozwiązań. 

Doskonale wiemy, że dziecko musi przede wszystkim nauczyć się myśleć logicznie, a także łączyć skutek z przyczyną. Informatyka i nowe technologie są w tym rozumieniu narzędziem, które dziecko z takimi kompetencjami bez trudu pozna, zrozumie i zacznie odpowiednio wykorzystywać! 

W itkorepetycje Twoje dziecko zacznie naukę informatyki od dopasowanego do niego poziomu i otrzyma indywidualnie wskazówki w każdym momencie, gdy będzie tego potrzebować. Zajęcia z informatyki dla dzieci w naszej szkole prowadzone są przez praktyków z pasją, którzy czerpią wielką satysfakcję z dzielenia się wiedzą. Przebiegają według sprawdzonego i efektywnego schematu.

Podstawy programowania w Scratchu

Scratch

Podstawy tworzenia stron internetowych (HTML, CSS, JS)

HTML CSS JavaScript

Grafika komputerowa 2D

Gimp Inkscape

Podstawy programowania w Pythonie

Python

Podstawy programowania w C++, następnie C#

C++ C#

Podstawy programowania w C++, następnie Java

C++ Java

Grafika komputerowa 3D

Blender SketchUp

Arduino i roboty

Korepetycje z informatyki – inne zagadnienia

Informatyka dla dzieci online

Jak wygląda nasze spotkanie?

Żeby zapisać się na nasze zajęcia z informatyki dla dzieci online, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Korzystamy ze znanego i lubianego komunikatora Discord, a także Whiteboard lub OneNote, z wykorzystaniem funkcji udostępniania ekranu.

Komunikacja

Niezbędny będzie również mikrofon, np. taki ze słuchawek.

Podczas pierwszych zajęć oceniamy umiejętności i dobieramy najodpowiedniejszy, efektywny system nauki. 

Informatyka dla dzieci online – zalety nauki zdalnej:

Nauka programowania dla dzieci online

Nauka programowania dla dzieci weszła już do podstawy nauczania szkół w Polsce i nie ma wątpliwości, że to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków. Znajomość języków programowania jest w dzisiejszym świecie bardzo ważna! Właśnie dlatego warto skorzystać z naszej oferty nauka programowania dla dzieci online, która obejmuje między innymi zajęcia w języku Scratch — idealnym do nauki podstawowych zagadnień programowania. Jest to język obiektowy, który umożliwia tworzenie animacji, muzyki, gier i historii interaktywnych za pomocą “puzzli” układanych w odpowiedniej kolejności.

Programowanie dla dzieci online i pierwsze kroki w programowaniu mogą być fascynujące i zabawne, zwłaszcza dla młodych umysłów pełnych kreatywności! Prowadzone przez nas zajęcia wprowadzają dzieci w świat kodowania w sposób przystępny, angażujący i rozwijający. Programowanie dla dzieci online to udział w fascynujących i niezwykle rozwijających zajęciach, bez wychodzenia z domu! 

Informatyka dla dzieci online – skontaktuj się z nami! 

Jeśli szukasz wartościowych i praktycznych zajęć z programowanie dla dzieci online, to nie trać czasu i skontaktuj się z nami już dziś – ustalimy w pełni indywidualny, dostosowany do potrzeb Twojego dziecka program nauki. 

Pokazujemy, że nauka programowania dla dzieci nie musi być trudna, a opanowanie podstaw otwiera drogę do naprawdę spektakularnych osiągnięć. Udział w zajęciach z informatyki dla dzieci pozwala odkryć nową pasję i otworzyć się na szerokie możliwości, jakie stwarzają nowe umiejętności. W programowaniu z pewnością nie zakocha się ten, kto go nie spróbuje!

    Napisz do nas

    Lub zadzwoń teraz